top of page
WhatsApp Image 2024-06-11 at 14.45.07_e7ae9151.jpg

רמת החייל: 0535538076     קרית חיים: 04-6019664     נוף הגליל: 04-6053666

WhatsApp Image 2024-06-11 at 14.45_edited.png

מרכז המידע

WhatsApp Image 2024-06-11 at 14.45_edited.png

לנוחיותכם\ן מידע מקיף בנושאים שונים ברפואת שיניים

השתלת שיניים ביום אחד

עד לפני שנים לא רבות, טיפולי השתלות שיניים היוו תהליך ארוך אשר התפרש במקרים רבים על פני חודשים ארוכים. באותם הימים, אנשים אשר איבדו את שיניהם וכחלק מכך, סבלו גם מפגיעה אסטטית ובחלק מהמקרים גם מקושי בלעיסה ובדיבור, נאלצו להתמודד עם הפגעים הללו למשך תקופת זמן ארוכה. 

הודות לטכנולוגיה המתקדמת אשר הגיעה גם לעולם רפואת השיניים, המצב אינו חייב כך כיום. 

היום, קיימת אפשרות לקבל טיפול השתלות שיניים ביום אחד - מה שזה בעצם אומר שאדם אשר איבד את שיניו יוכל תוך מספר שעות ליהנות משיניים מלאכותיות אשר נראות ומתפקדות בדיוק כמו השיניים המקוריות. חשוב לציין, שלא כל מרפאות השיניים מספקות את הטיפול הזה ובחלק מהמרפאות השירות היחידי אותו ניתן לקבל הוא טיפול השתלה אשר נמשך לאורך זמן – מהסיבה הזאת, חשוב לוודא מול מרפאת השיניים באלו טכניקות היא עושה שימוש לצורך ביצוע ההשתלה. 

שיטה זו מצריכה מרופא השיניים רמת מקצועיות ודיוק גבוהה במיוחד וזאת מהסיבה שהצלחתה תלויה בצורה משמעותית על מיקום השתלים. 

כאמור, במסגרת שיטה זו תהליך השתלת השיניים על כל שלביו, מתבצע במפגש אחד. 

הצלחת ההשתלות
השתלות שיניים ביום אחד נחשבות לבעלות סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד, אך יחד עם זאת, חשוב לא להקל ראש בבחירת רופא השיניים המטפל ולוודא שמדובר ברופא שיניים מקצועי שיש לו את הידע והכלים המתאימים לביצוע הליך זה ולעשות זאת בצורה הטובה ביותר. 

מלאו את טופס יצירת הקשר ונדאג לחזור אליכם\ן לתיאום פגישת ייעוץ ואבחון חינם

WhatsApp Image 2024-06-11 at 14.45_edited.png

העמסה מיידית

כאשר מדובר בחוסר שן באזור אסתטי או חוסר שיניים מרובות באזורים הלעיסה המקרה הופך למקרה מורכב. במצב זה אין ברירה, אלא לספק למטופל שיניים זמניות. גישה זאת מחייבת לבצע את השתלת השיניים ביום העקירה ואף להרכיב שחזור זמני מיידי על גבי השתלים הטריים. עד לתקופה האחרונה היה נהוג להכין למטופל תותבת זמנית נשלפת, "הפלטה" בשפת העם. אמנם התותבת היא אסתטית למדי, אך אינה נוחה ועלולה לגרום לפצעי לחץ. נוסף על כך, התותבת אינה תמיד יציבה, פוגעת בביטחון העצמי ובחיי החברה של המטופל. כאשר מדובר בתקופה של שנה וחצי התותבת מהווה מטרד משמעותי והקושי התפקודי ניכר. הניסיון מוכיח כי רוב המטופלים לא מוכנים "להסתובב" שנה וחצי עם מתקן נשלף בפה.

WhatsApp Image 2024-06-11 at 14.45_edited.png

אסתטיקה דנטלית

רפואת שיניים אסתטית מיועדת לאנשים שלא מרוצים מהחיוך שלהם מסיבות שונות: שיניים קדמיות סדוקות, עקומות או שחוקות, שיניים בעלות כתמים חיצוניים כתוצאה משימוש בניקוטין, שתיית קפה ותה או משינוי צבע פנימי על בסיס גנטי, תרופות שנלקחו בילדות או על ידי האם בהריון ועוד. גם רווח בין שיניים קדמיות, למרות שזהו תחום טיפולו של האורתודנט, ניתן לתיקון בשיתוף רופא שיניים העוסק באסתטיקה ובשיקום הפה.

החיוך המושלם אינו מחייב סימטריה מלאה של השיניים בלסת, אלא מראה הרמוני ומסודר של השיניים זו ביחס לזו. השיניים המרכזיות, החותכות הקדמיות העליונות, תמיד רחבות וארוכות יותר מהשיניים החותכות העליונות הצידיות, ולניבים מראה אופייני ומאורך יותר. השגת מראה הרמוני של השיניים בלסת ניתן להשיג בראש ובראשונה בעזרת יישור שיניים. יישור שיניים נעשה בעזרת סמכים ולעיתים יש צורך אף בשימוש ברסן. למטופל הדורש אסתטיקה רבה יותר גם בזמן טיפול ניתן להתאים סמכים שקופים או סמכים בצבע שן העשויים חומרים קרמיים. קיימות גם שיטות להדבקת סמכים בצד החיכי (הפנימי) של השינים, ואז הם לחלוטין אינם נראים בזמן הטיפול. כמו כן קיים טיפול בעזרת סדרת סדים שקופים ניידים. את הרסן ניתן לעיתים להחליף בשתלי שיניים המיוחדים לצורך יישור שיניים, שמשמשים לעיגון במקום הרסן ומוצאים מהלסת עם גמר הטיפול. מובן שיש להתאים את הטיפול למטופל ולמצבו מכל מגוון האפשרויות הקיימות.

היחס בין השפתיים, החניכיים והשיניים הוא המסגרת לחיוך המושלם. החניכיים סביב השיניים צריכים להיות ורודים עדינים וללא כל דלקת. דבר זה קל להשגה על ידי שמירה נכונה על ההיגיינה האוראלית תוך שימוש קפדני יום-יומי באביזרים המקובלים, כגון מברשת שיניים, קיסמים או חוט דנטלי.

WhatsApp Image 2024-06-11 at 14.45_edited.png

כתר זירקוניה

כתר זירקוניה – התכונות והיתרונות
כתר הוא חלק חשוב ובעל תפקיד משמעותי בטיפולי שיקום הפה. הרכבת הכתר על גבי השן מיועדת לשמור על חומר השן המועט אשר נשאר במקום ולאפשר למטופלים לחזור וליהנות מתפקוד מלא ואיכותי של אותה השן, כמו גם ממראה אסטטי. 

ישנן סיבות רבות בגינן אנשים יזדקקו להרכבת כתרים בשיניים ובין היתר: כתוצאה מפגיעה בשן בעקבות עששת חריפה, בעקבות טראומה, דלקת חניכיים, חריקת שיניים, אי הקפדה על היגיינה ורשימת הסיבות עוד ארוכה. 

ישנם סוגים שונים של כתרים כאשר לכל סוג יש את היתרונות שלו כמו גם את הסיבות בגינן הוא יותאם ויועדף על פני הסוגים האחרים – אחד מהסוגים הללו הוא כתר זירקוניה. 

כתר זירקוניה, נחשב לאיכותי, חזק, עמיד ומרשים במיוחד וכחלק מכך, הוא הבחירה המועדפת על רופאי שיניים רבים - וזאת בעיקר במקרים בהם יש צורך למקם את הכתר בשיניים הקדמיות, במקום בולט ונראה לעין – באמצעות הכתר הזה ניתן להשיג את התוצאה האסטטית הטובה ביותר.

סוגים שונים של כתרים
ישנם סוגים שונים של כתרים אשר נבדלים אלו מאלו בעיקר בחומר ממנו הם עשויים ובטכניקה באמצעותה מכינים אותם – ישנם כתרים אשר עשויים ממתכת, כתרים מחרסינה, כתרים המשלבים בתוכם את 2 חומרי הגלם ועוד.. 
כתר זירוקניה, נחשב לאחד הכתרים האיכותיים ביותר מבין האפשרויות – מדובר בכתר אשר מיוצר מחומר גלם חזק ויציב במיוחד אשר מתאפיין גם במראה ויזואלי מרשים ויפה. 

הזירקוניה הוא חומר אשר מופק מגביש צלול ואיכותי ונחשב כחומר החזק ביותר בו עושים שימוש עבור מטרה זו, בעולם רפואת השיניים. 

חשוב לציין, שישנם סוגים שונים של זירקוניה לדוגמא: כתר זירקוניה איטריום, אשר נחשב לאחד מהסוגים הנפוצים ביותר מבין האפשרויות.
 

כאמור, הפופולאריות של כתרי זירקוניה רק הולכת ועולה עם השנים ויותר ויותר רופאי שיניים ממליצים למטופלים שלהם להעדיף דווקא את הכתרים הללו על פני סוגים אחרים.

WhatsApp Image 2024-06-11 at 14.45_edited.png

ציפוי חרסינה

ציפויי חרסינה הם קליפות חרסינה דקות, המודבקות בחזית השן. פעולה זו אינה מכאיבה, ובדרך כלל אינה דורשת הרדמה. היא יכולה להיות בחירה אידיאלית לשיפור מראה השיניים. ציפויי החרסינה הפכו לפופולאריים בשנים האחרונות בזכות העובדה שהם משפרים את מראה השיניים ואינם משנים את צבעם כתוצאה מעישון או שתיית קפה ותה. שיטה זו מהווה אלטרנטיבה טובה לבעיות אורטודנטיות פשוטות, אך אינה מומלצת במקרים קשים של שיניים צפופות או במקרים אחרים המצריכים טיפול אורטודונטי ממושך.

מומלץ לבצע ציפויי חרסינה לסגירת רווחים בין השיניים, לבנייה מחדש של שיניים שבורות, לשינוי צבע השיניים, להלבנת שיניים מוכתמות ולעיצוב שיניים עקומות.

ציפויי חרסינה דורשות השחזה מינימאלית (בערך 0.5 מ"מ), והרכבתן אינה מחייבים הרדמה מקומית. עם זאת, מומלץ לטפל בהרדמה מקומית מטופלים רגישים או כאלה שפוחדים מהטיפול. היות ומושחזת מהשן שכבה מינימאלית, אין צורך בדרך כלל לייצר שכבת הגנה זמנית. במקרה שמתעורר צורך בשכבה זמנית, ניתן לייצרה במהלך הטיפול.
 
לאחר השחזת השיניים ועד להרכבת הציפויים (נדרש כשבוע לייצור ציפויי החרסינה במעבדה), יש לצפות לרגישות בזמן אכילת מאכלים קרים או חמים. זוהי תופעה נורמאלית הנגרמת כתוצאה מהשחזת חלק קטן משכבת האמאיל שמכסה את השן. רגישות זו אמורה להיעלם לאחר הרכבת ציפויי החרסינה הקבועים.
 
בביקור השני מתבצעת ההדבקה של ציפויי החרסינה גם ללא הרדמה. הציפויים מודבקים ומקובעים באמצעות מכשיר אור.
 לאחר הרכבתם, הציפויים הופכים חזקים מאוד ואמורים להחזיק מעמד ברוב העומסים המופעלים עליהם תוך לעיסה של תזונה רגילה. יש להימנע מכל פעולה שעלולה לעוות את הציפוי וכלל - להפעיל שיקול דעת הגיוני בלעיסה.

bottom of page